🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

Apple A1708 Intel Core I5 - 5th Generation 8 Gb 500 Gb Silver Laptop
Overview
Condition
| Internal Storage Capacity | 500 GB |
| Processor Type | Intel Core i5 - 5th Generation |
| Color | SILVER |
| Is This a Chromebook? | NO |
| Model Number | A1708 |
| Screen size (inches) | 14 |
| WIFI CONNECTIVITY | WIFI CONNECTIVITY |
| RAM Memory (GB) | 8 GB |
| Manufacturer | APPLE |
| Webcam | Webcam |
| Serial# | FVFWP23VHV2H |
Condition
Very Good, pre-owned condition
Additional features| WIFI CONNECTIVITY |
| Webcam |
$499.99
Apple A1708 Intel Core I5 - 5th Generation 8 Gb 500 Gb Silver Laptop—
$499.99
Apple A1708 Intel Core I5 - 5th Generation 8 Gb 500 Gb Silver Laptop
Overview
Condition
| Internal Storage Capacity | 500 GB |
| Processor Type | Intel Core i5 - 5th Generation |
| Color | SILVER |
| Is This a Chromebook? | NO |
| Model Number | A1708 |
| Screen size (inches) | 14 |
| WIFI CONNECTIVITY | WIFI CONNECTIVITY |
| RAM Memory (GB) | 8 GB |
| Manufacturer | APPLE |
| Webcam | Webcam |
| Serial# | FVFWP23VHV2H |
Condition
Very Good, pre-owned condition
Additional features| WIFI CONNECTIVITY |
| Webcam |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Overview
Condition
| Internal Storage Capacity | 500 GB |
| Processor Type | Intel Core i5 - 5th Generation |
| Color | SILVER |
| Is This a Chromebook? | NO |
| Model Number | A1708 |
| Screen size (inches) | 14 |
| WIFI CONNECTIVITY | WIFI CONNECTIVITY |
| RAM Memory (GB) | 8 GB |
| Manufacturer | APPLE |
| Webcam | Webcam |
| Serial# | FVFWP23VHV2H |
Condition
Very Good, pre-owned condition
Additional features| WIFI CONNECTIVITY |
| Webcam |










