🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now
Lenovo Ideapad3 Intel Core I3 - 6th Generation 4 Gb 128 Gb Silver Laptop
Overview
Condition
| Model Number | IDEAPAD3 |
| Manufacturer | LENOVO |
| Is This a Chromebook? | NO |
| Internal Storage Capacity | 128 GB |
| Screen size (inches) | 14 |
| Serial# | PF3S0FLS |
| Webcam | Webcam |
| Processor Type | Intel Core i3 - 6th Generation |
| Color | SILVER |
| RAM Memory (GB) | 4 GB |
| Charger | Charger |
| WIFI CONNECTIVITY | WIFI CONNECTIVITY |
Condition
Very Good, pre-owned condition
Additional features| Webcam |
| Charger |
| WIFI CONNECTIVITY |
$93.99
Lenovo Ideapad3 Intel Core I3 - 6th Generation 4 Gb 128 Gb Silver Laptop—
$93.99
Lenovo Ideapad3 Intel Core I3 - 6th Generation 4 Gb 128 Gb Silver Laptop
Overview
Condition
| Model Number | IDEAPAD3 |
| Manufacturer | LENOVO |
| Is This a Chromebook? | NO |
| Internal Storage Capacity | 128 GB |
| Screen size (inches) | 14 |
| Serial# | PF3S0FLS |
| Webcam | Webcam |
| Processor Type | Intel Core i3 - 6th Generation |
| Color | SILVER |
| RAM Memory (GB) | 4 GB |
| Charger | Charger |
| WIFI CONNECTIVITY | WIFI CONNECTIVITY |
Condition
Very Good, pre-owned condition
Additional features| Webcam |
| Charger |
| WIFI CONNECTIVITY |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Overview
Condition
| Model Number | IDEAPAD3 |
| Manufacturer | LENOVO |
| Is This a Chromebook? | NO |
| Internal Storage Capacity | 128 GB |
| Screen size (inches) | 14 |
| Serial# | PF3S0FLS |
| Webcam | Webcam |
| Processor Type | Intel Core i3 - 6th Generation |
| Color | SILVER |
| RAM Memory (GB) | 4 GB |
| Charger | Charger |
| WIFI CONNECTIVITY | WIFI CONNECTIVITY |
Condition
Very Good, pre-owned condition
Additional features| Webcam |
| Charger |
| WIFI CONNECTIVITY |






